Internrevisjon i medisinsk nødmeldetjeneste – forslag til Excel-skjema som kan benyttes

Til hjelp i arbeidet med internrevisjon publiseres nå et Excel-skjema på kokom.no: Kvalitetsforbedring og ledelse – KoKom

Skjemaet er utviklet ved AMK Trondheim i 2024 og kan enkelt redigeres og benyttes i legevaktsentraler også.  

Et kort informasjonsskriv er vedlagt og forklarer kort bakgrunn, hensikt, gjennomføring, erfaringer og hvordan skjemaet kan brukes til forbedringsarbeid.

Ved å bruke skjemaet kan man raskt få en oversikt over «hvor skoen trykker» og hva som bør være fokus i forbedringsarbeid lokalt.

Utvikling og effekt av forbedringsarbeidet vil man kunne dokumentere ved gjennomføring av nye revisjoner.  

KoKoms tidligere publiserte anbefalinger for lydloggevaluering med tilhørende veiledere kan i tillegg benyttes som en felles referanse i arbeid med internrevisjon, eller ved ønske om mer detaljert gjennomgang av enkelte samtaler. Se: Lydloggevaluering – KoKom 

Innspill og ev. forslag til forbedringer til Excel-skjemaet ønskes velkommen og kan sendes både til KoKom (post@kokom.no) eller ta kontakt med AMK Trondheim ved Avdelingssjef Christoffer Strøm.  

Loading

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *